Prednovoletni čas je čas veselja, ustvarjalnosti in druženja s prijatelji. Vse to so občutili učenci od 1. do 4. razreda na novoletnih delavnicah, ki so jih zanje pripravili učenci šolske skupnosti.

Delavnice so bile pestre in zanimive – tako so nastali božički, snežinke, voščilnice, okraski, papirnate verige in smrečice. Na eni izmed delavnic so tudi praznično zarajali. Izdelke otrok smo uporabili tudi za okrasitev jedilnice. Stene tako krasijo papirnate verige, smrečico na vratih pisane mandale, okna pa so okrašena z božički in snežinkami.

Učenci šolske skupnosti s svojim prostovoljnim delom ustvarjajo dobre medsebojne odnose, prispevajo k dobremu vzdušju na šoli ter v praksi spoznavajo aktivno državljanstvo.

Barbara Težak