Spoštovani starši, učenke in učenci!

V torek, 1. septembra 2020, začenjamo šolsko leto 2020/21. Veseli in zadovoljni smo, da bomo lahko vse učence sprejeli v šolskih prostorih, vendar bomo morali upoštevati priporočila Nacionalnega inštituta za nacionalno zdravje/v nadaljevanju NIJZ. Pripravili smo osnovna izhodišča, za katera se bomo trudili, da jih bomo vsi skupaj v čim večji meri upoštevali.

• V šolo vstopamo skozi glavni vhod.
  • V šolo lahko vstopajo le zdrave osebe: učenci, zaposleni oziroma obiskovalci.
  • Ob vstopu v šolo si vsak razkuži roke.
  • Učenci se preoblečejo v garderobi, obutev in vrhnja oblačila pa odložijo v garderobno omarico. V garderobah se ne zadržujejo.
  • Pred začetkom pouka jih sprejema in usmerja učitelj. Učenci, ki ne prihajajo v šolo s šolskim prevozom, pridejo v šolo pet minut pred začetkom pouka (najprej 7.45).
  • Na pričetek pouka učenci počakajo v jedilnici, do 7.20, potem pa odidejo v matične učilnice, ki bodo določene.
  • Ob vstopu v učilnico si učenci umijejo roke.
  • Učenci vzdržujejo medsebojno razdaljo (vsaj 1,5 metra do druge osebe).
  • Strokovni delavci vodijo seznam (eAsistent) prisotnih pri obveznem in razširjenem programu.
  • Če strokovni delavec šole v času pouka ugotovi, da se učenec ne počuti dobro, oziroma pri učencu prepozna simptome in znake koronavirusa ali neke druge bolezni, učenca odpelje v poseben prostor – izolirno sobo in o tem obvesti starše oziroma skrbnike, ki učenca čimprej prevzamejo. Po odhodu se prostor razkuži.
  • Starši v šolsko zgradbo ne vstopate, razen v primeru vnaprejšnjega dogovora.
  • Izposoja potrebščin med sošolci ne bo mogoča.
  • Učenci od 4. do 9. razreda morajo izven matične učilnice nositi maske.
  • Vsi učenci na šolskih prevozih uporabljajo maske.
  • Pouk poteka po urniku, v matičnih učilnicah ali na prostem.
  • S seboj naj imajo učenci vsak dan plastenko (z vodo, nesladkanim čajem).
  • Učenci naj prinesejo dodatna oblačila (jopico, majico, nogavice, hlače), ki jih pustijo v garderobnih omaricah.
  • Veliko časa bomo preživeli na zunanjih površinah, tudi v gozdu, zato naj bodo učenci primerno oblečeni in obuti. S seboj naj imajo zaščito proti klopom in zaščito proti soncu (kapa s šiltom, krema).
  • V šoli bomo organizirali zajtrk, malico, kosilo in popoldansko malico po predhodnih prijavah staršev.
  • Razširjen program (OPB) bo potekal po urniku.
  • Po zaključenih dejavnostih starši učence počakate pred vhodom v šolo.

Šolski prevozi so urejeni. Vozni red bo objavljen do nedelje zvečer na spletni strani šole, zato vas prosimo, da preverite podatke o odhodu in prihodu šolskega avtobusa/kombija.

Veselimo se srečanja z učenci in vas lepo pozdravljamo.