EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI – TRAJNOSTNO POVEZANI

AKTIVNA POT V ŠOLO

PEŠBUS

V Evropskem tednu mobilnosti s sloganom  »Trajnostno povezani« (16.–22. 9. 2022) spodbujamo  učence k aktivni poti v šolo. Vabimo otroke in starše k jutranji hoji v šolo ali kolesarjenju. Otroci, ki hodijo v šolo peš, so v povprečju vsak dan fizično aktivni več časa, kar vpliva na njihovo zdravje in telesno pripravljenost. Pešbus spodbuja osebnostni in socialni razvoj otrok, saj ti razvijajo neodvisnost, krepita se njihov občutek odgovornosti in zavest o lastnih zmožnostih. Otroci s premagovanjem krajših razdalj v okolju, ki ga poznajo, postopoma usvajajo prometne predpise in pravila vedenja ter postajajo suvereni udeleženci v prometu. Z zgodnjim razvijanjem zdravih navad, kot je pešačenje, vzgajamo ozaveščene posameznike z zdravim in okolju prijaznim življenjskim slogom. Če otroci v šolo pešačijo, se zmanjša število poti, opravljenih z avtomobilom, in posledično tudi količina škodljivih izpustov v okolje. Program Aktivno v šolo je nadaljevanje aktivnosti Inštituta za politike prostora za spodbujanje hoje kot oblike trajnostne mobilnosti in aktivne poti v šolo.

Vir: http://www.aktivnovsolo.si/pesbus/

Prosimo voznike, da so v jutranjem času še posebej pozorni, saj bodo ob glavni cesti proti Gabrovki in Dolam skupine otrok. Prav tako prosimo vse lastnike psov, da poskrbijo, da hišni ljubljenčki ne bodo ovirali otrok na poti v šolo. Vabimo starše, stare starše in prostovoljce, da se nam pridružijo pri spremljanju otrok na poti v šolo, in se zahvaljujemo vsem, ki so se nam že pridružili.

Vozni red Pešbusa v Gabrovki

pešbus_gabrovka_vozni_red2022