Učenci, ki obiskujejo obvezni izbirni predmet turistična vzgoja, so imeli v sredo, 2. junija 2021, terensko delo v Litiji.

Obiskali so Turistično informacijski center, kjer jim je gospa Mojca Hauptman predstavila naloge in dejavnosti centra, novosti v turizmu in možnosti zaposlitve. Spoznali so kulturno dediščino starega mestnega jedra, si ogledali cerkev sv. Nikolaja, nato pa se odpravili do Rudnika Sitarjevec, kjer jih je pričakala simpatična vodnica. Učenci so v vodenem ogledu spoznali nastanek in zgodovino rudarstva na območju Litije ter delo v Rudniku Sitarjevec. Nekatere eksponate so lahko celo prijeli v roke in se prepričali o težaškem delu rudarjev. Pravo čarovnijo pa so doživeli s svetlobnim prikazom mineralov, ki so pričarali čudovito vzdušje v temnem rudniku. Po ogledu rudnika je sledila analiza pogojev za turizem v Litiji in njena turistična podoba. Terensko delo so zaključili s sladkim prigrizkom.

TIC Litija se iskreno zahvaljujemo za sprejem in vodene oglede.

Barbara Težak

 

(Skupno 180 obiskov, današnjih obiskov 1)