Spoštovani starš in učenci.

Od MVI smo dobili okrožnico, kjer nam sporočajo o preko spleta podani grožnji s strelskim napadom v šoli na področju Slovenije. Več podatkov o grožnji na MVI tudi nimajo. Vedo le toliko, kolikor so povedali v medijih. In informacijo policije, ki je prejela prijavo s strani enega od medijev. Policija je ocenila tveganje kot nizko.

Z okrožnico nas usmerjajo nas na večjo pozornost na učence in dogajanje v šoli. Predvsem nas usmerjajo v pogovore, spodbujanje otrok k izražanja čustev in usmerjanje k ustreznim ravnanjem…

Danes sem se sestal s predstavnikom policajske postaje Litija, s katerim smo se dogovorili, da bodo jutri in v naslednjih dneh povečali prisotnost v našem šolskem okolišu. Tudi po svoji liniji izvajajo ustrezne ukrepe.

Kljub temu bomo tekom jutrišnjega dne izvajali dodatne ukrepe za zagotavljanje večje varnosti učencev in preprečevanje morebitnih stisk, ki bi se pojavile pri posameznem učencu.

Od učencev pričakujemo, da bodo upoštevali navodila učiteljev.

Igor Hostnik, ravnatelj