“Praznik poveže ljudi, se spletajo mreže prek prazničnih dni. Globoko nam seže dotik tistih dni, ko pridemo skupaj z različnih vetrov, ko pridemo vsi na isti naslov. Praznik poveže ljudi.”

Takole se je v soboto, 18. 2. 2017, začela prireditev v počastitev slovenskega kulturnega praznika, po uvodni himni seveda. Program so pripravili zbori domačega KUD Fran Levstik Gabrovka, poleg njih pa tudi učenci naše osnovne šole, in sicer pevci otroškega in mladinskega pevskega zbora ter člani gledališkega krožka. Ti so nastopili z igro Kralj Matjaž, ki so jo pripravili pod vodstvom mentorice Jane Marolt. Igralci so navdušili polno dvorano obiskovalcev, vsak na svoj način; med njimi »kralj Matjaž«, ki se je prebudil v današnjem svetu, v katerem je vse tako zelo drugače. Pevci šolskih pevskih zborov so se predstavili s tremi pesmimi pod vodstvom mlade dirigentke Metke Lorger, solistki sta bili Nuša Grm in Larisa Rebolj. V drugem delu so zapele žene in dekleta ŽPZ KUD Fran Levstik, ki jih vodi Irma Hostnik, potem fantje in možje MPZ  KUD Fran Levstik z zborovodkinjo  Marjano Kolar. Za zaključek so pevci združili moči in koncertni del prireditve zaključili s pesmijo Oj, Triglav, moj dom, ki še vedno, tudi po več kot sto letih, navduši poslušalce. Prireditev so odlično povezovali devetošolki Ana Zidar in Taja Kraševec ter Leon Ciglar, zdaj že dijak Gimnazije Litija. Prireditev se je zaključila z željo, da bi bili umetnost in kultura vsaj majhen delček našega vsakdana skozi celo leto.

(Skupno 179 obiskov, današnjih obiskov 1)