V sredo, 16. maja 2018 je na PŠ Dobovec potekalo že 9. srečanje podružničnih šol.

Učenci in učitelji PŠ Dole smo se družili z učenci in učitelji PŠ Podkum, PŠ Polšnik, PŠ Svibno, PŠ Sava in PŠ Čemšenik.

Po uvodnem pozdravu vodje podružnice PŠ Dobovec, ravnateljice matične šole OŠ Trbovlje in ostalih gostov je vseh 190 učencev zapelo pesem Hiša eksperimentov, ki smo se jo vsi podružničarji naučili do srečanja.

Letos nas je obiskala Hiša eksperimentov iz Ljubljane. Učenci so bili razdeljeni na dve skupini.

V prvi skupini pred šolo (pod šotorom) so se izvajali vodeni poskusi. V drugi skupini so učenci samostojno preizkušali pripravljene eksperimente v treh prostorih v šoli.

Poskusi so bili zelo zanimivi, učenci so jih radovedno izvajali in se ob njih tudi veliko naučili.

Učitelji smo si ogledali še traviščno učilnico, ki je v šoli in se poučili kako lahko postane pouk na travniku poučen in pester.

Naslednje leto bo srečanje podružnic na Dolah.

Učiteljici: Katarina Perko, Marjeta Mrhar