Po dveh letih premora je Rdeči Križ znova organiziral tekmovanje. 21. območno preverjanje iz znanja prve pomoči za učence višjih razredov osnovne šole na območju občine Litija in Šmartno pri Litiji je potekalo v ponedeljek, 9. maja 2022 in v torek, 10. maja 2022.

Tekmovanja so se udeležile ekipe iz OŠ Šmartno, OŠ Gradec, OŠ Gabrovka in POŠ Dole. Tekmovalo je 6 ekip.

V  ponedeljek, 9. maja 2022 so učenci višje stopnje pisali pisne teste, v torek, 10. maja 2022 pa so v prostorih Občine Litija izvajali temeljne postopke oživljanja in oskrbeli poškodovanca.

Iz matične šole v Gabrovki je tekmovala ena ekipa (7 učencev). S podružnične šole Dole stase tekmovanja udeležili dve ekipi (14 učencev). Učenci z Dol so usvojili 3. in 4. mesto, učenci iz Gabrovke so bili na 5. mestu.

Učenci so radi hodili na vaje in so pokazali  velik interes za usposabljanje za nudenje prve pomoči.

V soboto, 14. maja 2022 jih je OZRK Litija peljal na nagradni izlet v Koper, kjer so si ogledali državno tekmovanje iz znanja prve pomoči.

Obe mentorici sva učence spremljali na nagradni izlet.

Mentorici: Maja Bahor in Marjeta Mrhar

(Skupno 233 obiskov, današnjih obiskov 1)