V sredo, 22. 11. 2023, smo imeli na naši šoli poseben obisk. Učenci 8. in 9. razredov so se srečali z mednarodno uveljavljeno srbsko pisateljico Jasminko Petrovič skupaj z urednico založbe Malinc Barbaro Pregelj in srbsko urednico Vesno Kapuran. Predstavila nam je svoj roman 35 kalorij brez sladkorja, ki je v slovenščini izšel v novembru letos. Srečanje je bilo sproščeno, v uvodu so učenci najprej spoznali pisateljico, nato pa smo nadaljevali s pogovorom o romanu. Problemski roman se sicer loteva teme, o kateri je težko spregovoriti, o anoreksiji, a jo avtorica prikaže na humoren način, kar je tudi sicer značilno za njeno pisanje. Knjiga res ponuja ključ za razmislek o naših občutjih, čustvih in strahovih, sploh pa je to pomembno za najstnike, saj je to razvojno obdobje polno izzivov in priložnosti.

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)